Bursa'yı Keşfedin !

Bursa'yı Keşfedin!

Görülecek Yerler

14. yüzyılda Bursa, Osmanlı İmparatorluğu’nun başkentiydi. Bursa kent meydanına yakın oteller arasında yer alan Holiday Inn Bursa City Centre'de konaklayarak önemli camilerde Osmanlı'nın etkileyici mimari mirasını keşfedebilirsiniz. 20 kubbeli görkemli Ulucami, detaylı çini işçiliğiyle meşhur Yeşil Cami ve çeşmeleri, mezarlığı ve park alanıyla Emir Sultan Camii birbirlerine yürüme mesafesindedir. Tüm bunlar otele 4 kilometreden daha yakındadır.

Yapılacak Şeyler

Bursa’nın kaplıcaları, şehir merkezinde sayısız hamam yapılmasına olanak vermiştir. Çekirge Bölgesi otele yalnızca beş kilometre mesafededir. En eski hamamlardan biri olan Eski Kaplıca Hamamı'nda kurnalardan yıkanabilir ve termal havuzlara girebilirsiniz. Daha fazlasını keşfetmek için vaktiniz varsa modern ve geleneksel daha birçok alternatif bulmaya hazırlıklı olun.

Almadan/Yapmadan Gitmeyin

Bursa'da harika bir mutfak geleneği süregelmiştir ve damak zevkinizi tatmin edecek pek çok şey bulunur. Şehrin hemen her yerinde otantik İskender kebabının kokusunu alabilirsiniz ancak otele 5 dakika mesafedeki meşhur Cemal & Cemil Usta'nın İskenderi bambaşkadır. Geleneksel kestane şekerini de denemeden Bursa'dan ayrılmamanızı öneririz.

İpuçları

Telefonunuz için şarj aleti almak, biraz alışveriş yapmak veya son moda ürünlere göz atmak isterseniz Kent Meydanı AVM otelden birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Daha geleneksel bir şeyler arıyorsanız, 14 yüzyıldan kalma Kapalı Çarşı'da yöresel atıştırmalıklar tadabilir, nane çayı yudumlayabilir veya ipek eşarplar, seramikler, antikalar satın alabilirsiniz.